Tonik EcoBeauty

Tonik EcoBeauty

Następnym etapem, zaraz po mleczku, w ramach pierwszego kroku  proponowanego przez Oriflame rytuału pielęgnacji cery, jest Tonizacja.

Jest to etap bardzo często bagatelizowany przez panie, a jest absolutnie niezbędny przy dziennej pielęgnacji cery – rano i wieczorem.Wieczorem zmywa pozostałości makijażu i mleczka, a rano i wieczorem wyrównuje nam Ph skóry i przygotowuje ją do wchłonięcia kremu.

Skóra staje się wtedy bardziej sprężysta, pory mniej widoczne.

Tonik stosujemy przed nałożeniem makijażu, maseczki, przed nałożeniem kremu dziennego lub nocnego, przed nałożeniem kuracji, ale jest jeden wyjątek. Tonik stosujemy po peelingu. Nie przed, aby go nie wcierać.

W swojej ofercie w serii Eco Beauty, Oriflame proponuje nam odświeżający tonik o pięknym zapachu z organiczną wodą różaną i rumiankową. Zawiera składniki bogate w antyoksydanty, przez co chroni cerę i nadaje jej miękkość.

Nie zawiera parabenów i posiada certyfikat organiczności EcoCert.


Aromaty zawarte w organicznej wodzie różanej oraz rumiankowej odświeżają cerę i pomagają ją tonizować dzięki zawartości takich dobroczynnych składników jak antyoksydanty i cukry roślinne. Obydwa wyciągi są pozyskiwane metodą destylacji parowej. Para wodna stymuluje roślinę do uwolnienia wszystkich swoich naturalnych, kojących właściwości, które otrzymujemy w płynnej postaci, możliwej do wykorzystania w formułach kosmetycznych.  Każdy składnik z osobna niesie wyjątkowe korzyści pielęgnacyjne: woda różana pomaga tonizować cerę, a cukry zawarte w wodzie rumiankowej nawilżają ją. Działając synergicznie, oba składniki mają działanie kojące.

Zawarta w toniku gliceryna działa łagodząco, nawilżająco i regenerująco na cerę, przez co ochrania przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, ujędrnia i napina skórę.

Tonik ma w swoim składzie również hydrolizowane białka z pszenicy, które również działają napinająco, liftingująco, przez co zmniejszają drobne zmarszczki.

Natomiast wyciąg z kwiatu nagietka lekarskiego odnawia , oczyszcza, ściąga i chroni przed podrażnieniami.

Kwas mlekowy zawarty w toniku nawilża i poprawia kwasowość skóry.

Tonik łatwo się aplikuje, gdyż pojemnik posiada atomizer, który jednocześnie zabezpiecza przed dostawaniem się powietrza do środka buteleczki.

Tonik, jak i pozostałe kosmetyki EcoBeauty, jest produkowany we francuskiej fabryce Oriflame.

Cena toniku w katalogu 13 (bez promocji) wynosi: 39,90 zł.

Chcesz kupić taniej o 20%? Wiesz co zrobić.

Drugim krokiem w rytuale pielęgnacyjnym Oriflame jest Pielęgnacja okolic oczu. Poczytaj o kremie pod oczy EcoBeauty.

 

Krysia Szajewko-Grabowska i Marek Grabowski

Comments are closed.