Kosmetyki w 100% naturalne

Kosmetyki w 100% naturalne

Już od aktualnego katalogu (katalog 13) możesz kupić w Oriflame kosmetyki w 100% naturalne, co jest potwierdzone specjalnymi certyfikatami. „Co w tym nowego?” – powiesz. Przecież Oriflame zawsze kojarzona jest z naturalnymi kosmetykami.

To prawda. Od samego początku, to jest od roku 1967, Oriflame stawiało na naturę. Założyciele Oriflame – bracia Robert i Jonas af Jochnick – marzyli właśnie o firmie, która będzie bazować na surowcach naturalnych i od samego początku stawiali duży nacisk aby tak było. Od lat Oriflame szczyci się tym, że w swojej ofercie ma produkty naturalne.

Ale seria Eco Beauty, która pokazała się teraz bije wszelkie rekordy. 100 % naturalności. Bez zbędnych dodatków, wypełniaczy, barwników, parabenów i innych konserwantów.

Seria Eco Beauty może pochwalić się trzema certyfikatami: Ecocert, Fairtrade i Forest Stewardship Council™ (FSC™). Co oznaczają te certyfikaty?

ecocert i Oriflame

Ecocert potwierdza:

 • Brak zawartości produktów GMO, parabenów, phenoxyethanolu, nanocząsteczek, silikonu, PEG, syntetycznych zapachów i składników odzwierzęcych (poza naturalnie produkowanymi przez zwierzęta mlekiem, miodem).
 • Biodegradowalne lub do wtórnego przetworzenia opakowania.
 • Minimalną zawartość składników naturalnych:
 1. Minimum 95% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.
 2. Minimum 10% wagowo stanowią składniki z hodowli organicznych.

Wystarczy 95% składników naturalnych, aby otrzymać ten certyfikat. Oriflame może pochwalić się przekroczeniem tej granicy. W olejku do twarzy jest 100% naturalnych składników, w pozostałych kremach 99%.

fairtrade i Oriflame

Fairtrade to znana i szanowana organizacja międzynarodowa, której celem jest zdobycie sprawiedliwych warunków handlowych dla producentów z grona Fairtrade, jak również sprawiedliwych możliwości inwestowania w rozwój ich działalności, jak i we wspieranie społeczności lokalnych dla bezpiecznej przyszłości.

Oznacza to, że Oriflame płaci za pozyskiwanie surowca biednym krajom rozwijającym się (dawniej Państwa Trzeciego Świata) tyle, ile zażądałyby kraje np. z UE. Dlaczego krajom rozwijającym? Ponieważ tylko tam jest czysta ziemia, czyste powietrze i czysta woda. A to jest priorytet dla Oriflame.

fsc i Oriflame

FSC oznacza, że opakowania i ulotki są ze źródeł odnawialnych i podlegają ponownemu przetworzeniu.

Filozofia EcoBeauty jest prosta: Oriflame chce oferować klientkom luksusową i naturalną pielęgnację, której mogą zaufać. Kosmetyki EcoBeauty zawierają organiczne, certyfikowane ekstrakty dobrane pod kątem wyjątkowych właściwości i korzystnego wpływu na skórę. Te składniki, bogate w substancje odżywcze i antyoksydanty, pomagają odżywiać i regenerować skórę, nadając jej zdrowy, gładki wygląd.

kosmetyki Oriflame Eco Beauty

Nowe kosmetyki EcoBeauty i dotyczące ich informacje znajdziesz już od Katalogu 13. W pierwszym etapie wprowadzony jest Olejek i Krem do twarzy, Krem pod oczy, Krem oczyszczający, Tonik i Serum. W przyszłym roku pokaże się maseczka.

Wszystkie procesy stosowane do produkcji kosmetyków Eco Beauty nie niszczą ich wartości. Takie procesy, jak tłoczenie na zimno olejów roślinnych, destylacja parą wodną ekstrakcja z nadkrytycznym CO2 to metody jest przyjazne dla środowiska i nie wymagające użycia tak wysokich temperatur w porównaniu z innymi procesami pozyskiwania składników.

Ta gama zapewnia Twojej skórze wszystko to, czego potrzebuje – naturalnie. Każdy kosmetyk zawiera najskuteczniejsze, naturalne i organiczne składniki, pozyskane etycznymi metodami i pozbawione chemii.

Oriflame zaleca 4 stopniową pielęgnację cery zwaną codziennym rytuałem:

 1. Oczyszczanie i Tonizacja.
 2. Pielęgnacja okolic oczu.
 3. Serum.
 4. Nawilżanie i odżywianie – krem dzienny i nocny.

W związku z tym w nowej serii Eco Beauty znajdziemy:

 • Mleczko oczyszczające z organicznej wody bławatkowej oraz organicznego olejku z ziaren słonecznika.
 • Tonik o pięknym zapachu z organiczną wodą różaną i rumiankową.
 • Krem na dzień i Krem pod oczy mają w swoich formułach olejki z arktycznej borówki i rokitnika.
 • Olejek do twarzy zawiera olejek arganowy z Maroko oraz wyciąg z bawełny, które zapewniają działanie nawilżające i zmiękczające suchą skórę.
 • Serum z olejkiem z wiesiołka i ekstraktem z liści aloesu.

Każdy z nich zawiera dwa kluczowe składniki, starannie wybrane ze względu na swój wyjątkowy wpływ na skórę. Delikatny proces pozyskiwania ekstraktów sprawia, że witaminy, aminokwasy i kwasy tłuszczowe są zachowane w nienaruszonym stanie. Dzięki temu skóra otrzymuje wszystkie niezbędne cegiełki, by mogła zachować zdrowy, piękny wygląd i blask w naturalny sposób.

Nic, tylko używać.

 

Krystyna Szajewko-Grabowska i Marek Grabowski

 

Comments are closed.