Gdy brak Ci hormonów

Gdy brak Ci hormonów

Dzisiaj coś dla Pań w okresie okołomenopauzalnym. Porozmawiamy o hormonach, o starzeniu się skóry i pomocy, na jaką możesz liczyć.

Jak bardzo są potrzebne hormony skórze dowiadujemy się kiedy ich już brak, czyli po menopauzie. Szybko narastający wówczas deficyt estrogenów i progesteronu we krwi powoduje gwałtowne pogorszenie się właściwości skóry doprowadzając w ciągu kilku lat do nadmiernej suchości i wiotkości oraz wielu innych dolegliwości, które są uznawane za charakterystyczne dla tego okresu: spadek poziomu nawilżenia, spowolnienie produkcji kolagenu, przebarwienia.

 • Skóra traci elastyczność, objętość i jędrność w wyniku spadku produkcji kolagenu.
 • Ponadto, skóra staje się mniej promienna w wyniku spadku tempa odnowy naskórka.
 • Po trzecie, skóra jest coraz bardziej wysuszona i traci swoją możliwość utrzymania nawilżenia.
 • Skóra staje się bledsza.

Hormony działają wolno, ale długotrwale i wpływają na wszystkie ważne procesy życiowe tkanek i narządów – np. utrzymanie fizjologicznego poziomu substancji energetycznych, w tym glukozy, elektrolitów i wody w płynach ustrojowych. Estrogeny wpływają na odżywienie i wygląd skóry, regulując produkcję kolagenu i GAG (glikozaminoglikanów). Nadzorują odżywienie i nawodnienie skóry, poprzez receptory estrogenowe zlokalizowane w jej tkankach. Estrogeny są m.in. zaangażowane w proces tworzenia nowych naczyń włosowatych zaopatrujących skórę w substancje odżywcze, energetyczne, budulcowe i tlen.

Okołomenopauzalny niedobór estrogenów – kontrolujących i regulujących wiele procesów fizjologicznych hamuje m. in. regenerację warstwy rogowej skóry.

Brak estrogenów powoduje osłabienie aktywności komórek budowniczych naskórka – keratynocytów. W skórze zaczynają dominować procesy zaniku tkanek strukturalnych nad ich regeneracją oraz ma miejsce nasilenie się zmian zwyrodnieniowych. Szczególnie podatne na niekorzystne zmiany związane z niedoborem estrogenów są tkanki bogate w receptory dla tych hormonów, tj. skóra, przede wszystkim prestiżowa dla każdego skóra twarzy.

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Oriflame wprowadziło serię kosmetyków, które są dedykowane właśnie kobietom w wieku okołomenopauzalnym. Moc nowej serii NovAge Time Restore tkwi w dwóch innowacyjnych technologiach opierających się na składnikach roślinnych. To moc roślin połączona z mądrością nauki, czyli opatentowane technologie i komórki macierzyste.  To GenisteinSOYi ekstrakty z komórek macierzystych babki lancetowatej.

Głównym aktywnym składnikiem serii jest GENISTEINA i to ona właśnie ma tą szczególną właściwość skutecznego działania na poziomie genetycznym, aktywując trzy geny piękna:

 • Akwaporyny  to integralne białka błonowe. Dzięki nim transport wody przez błony komórkowe i nawilżanie skóry jest intensywniejsze. Peter Agre, biolog molekularny w 2003r. za odkrycie akwaporynowych kanałów w błonie komórkowej otrzymał nagrodę Nobla.
 • Glikoproteiny  zwiększają metabolizm komórkowy dzięki czemu skóra szybciej się regeneruje.  
 • Kadheryny, białka odpowiedzialne za prawidłowe przyleganie do siebie komórek naskórka.

GenisteinSOYto wysokiej jakości składnik otrzymywany z soi, który należy do jednych z najsilniejszych składników przeciwzmarszczkowych. Ma udowodnione działanie antyoksydacyjne, fotoprotekcyjne i stymulujące syntezę kolagenu i elastyny. Przeciwdziała skutkom braku hormonów: spadkowi poziomu nawilżenia i spowolnienia produkcji kolagenu.

Głównym aktywnym składnikiem serii jest GENISTEINA i to ona właśnie ma tą szczególną właściwość skutecznego działania na poziomie genetycznym.

Genisteina to związek pochodzenia roślinnego (soja) z grupy fitoestrogenów, który uzupełnia niedobory naturalnych estrogenów w skórze w sposób skuteczny i całkowicie bezpieczny.

Genisteina skutecznie spłyca istniejące zmarszczki  i zapobiega powstawaniu nowych, poprawia nawilżenie,  elastyczność oraz jędrność skóry poprzez  stymulację produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Wykazuje również bardzo silne właściwości antyoksydacyjne – silniejsze niż wit. A, C, E, chroni skórę przed szkodliwym działaniem UV (fotostarzeniem), blokuje rumień skóry. Ciekawa właściwość dotyczy kontrolowania tendencji do nadmiernego owłosienia, które często towarzyszy zaburzeniom hormonalnym. Wszystkie panie z problemem naczyniowym powinny docenić genisteinę za jej niezwykle skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniem komórki śródbłonka  wyściełającego naczynia krwionośne.

Korzyści pielęgnacyjne:

 • Wygładzone wszystkie rodzaje zmarszczek (dynamicznych, statycznych i grawitacyjnych)
 • Skóra pełna blasku
 • Wyrównany koloryt cery
 • Poprawiona jędrność i elastyczność skóry
 • Podniesiony owal twarzy
 • Poprawiona gęstość skóry
 • Poprawiona struktura skóry
 • Uszczelnione naczynia – zmniejszony rumień
 • Podwyższony poziom nawilżenia
 • Zmniejszony nadmiar owłosienia

Drugim ważnym składnikiem tych kosmetyków są ekstrakty z komórek macierzystych babki lancetowatej.

Babka lancetowata to niepozorna roślinka, która zajmowała ważne miejsce w domowych apteczkach naszych babć. Dziś również warto korzystać z jej licznych walorów.
Liście babki lancetowatej zawierają garbniki, flawonoidy, kwasy organiczne, karoten, witaminy (m.in. C i K) oraz minerały (m.in. sole sodu, potasu, magnezu, cynku).

Babka lancetowata jest idealna do pielęgnacji skóry delikatnej, podrażnionej i alergicznej. Jej działanie odkryto, gdy przez wiele lat była naturalnym lekiem na zranienia, otarcia czy oparzenia. Zaobserwowano wówczas, że dzięki niej skóra o wiele szybciej wraca do zdrowia.  Kolejną jej zaletą jest to, że niweluje przebarwienia i poprawia stan kruchych naczynek.

Cała seria została przebadana klinicznie. Nie w badaniach konsumenckich, lecz klinicznych. Jest to bardzo ważne, gdyż efekty działania tej serii są udowodnione naukowymi badaniami na ludziach.

W skład serii NovAge Time Restore wchodzą:

 • Wygładzające Mleczko Oczyszczające – NutriPlus technologia.
 • Zmiękczający tonik – HydraPlus technologia (zawiera olej kokosowy).
 • Krem do okolic oczu i ust – Technologia GenisteinSOY , Ekstrakt ze świetlika.
 • Regenerujące Serum – Technologia GenisteinSOY, Ekstrakt z lukrecji, Kwas hialuronowy, Ekstrakt z alg krasnorostu Chrząstnicy kędzierzawej (zawiera karagenian – silikon roślinny).
 • Korygujący krem na dzień SPF15 – Technologia GenisteinSOY, Komórki macierzyste z babki lancetowatej, Kwas hialuronowy, Masło Shea.
 • Regenerujący krem na noc – Technologia GenisteinSOY, Komórki macierzyste z babki lancetowatej, Naturalne olejki z perły prerii i pestek czarnej porzeczki, Skwalan, Olej Meadowfoam „łakowa piana” (zawiera witaminę A i E oraz unikalny skład kwasów tłuszczowych).

Cała seria jest do kupienia w katalogu Oriflame za 349 zł. Średnio 58 zł jeden produkt.

 

Wyglądaj młodo.

 

Krysia i Marek

 

 

Comments are closed.